Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Foto - ./pict/2009/06/

Týden plný atletiky

Třetí květnový týden byl pro sokolské atletky a atlety velmi náročný.
Vše začalo v neděli 17. května v Novém Městě n. M., kde byl 1. kolem zahájen krajský přebor staršího žactva. Za družstvo Sokola Dvůr Králové n. L. nastoupilo 10 atletek, z toho čtyři hostující ze Sokola Jaroměř.

Naše závodnice se snažily ze všech sil, a tak nás jejich výsledek velmi potěšil. Družstvo Sokola Dvůr Králové skončilo na 2. – 3. místě se ztrátou 8,5 bodu na vedoucí družstvo Trutnova. Anna Rutrlová přidala ještě bronzovou medaili za skok daleký. Její skok měřil 465 cm. Našim závodnicím patřilo vítězství v hodu diskem, kde K. Chaloupková vyhrála výkonem 19,49 m a K. Malá skončila na druhém místě s 18,70 m. Ve vrhu koulí se umístila K. Chaloupková na 5. místě s výkonem 7,86 m.Ve skoku dalekém postoupily do finále hned tři naše závodnice. Kromě A. Rutrlové vybojovala 6. místo K. Malá ( 432 cm) a 7. místo Z. Vítková (415 cm). Také ve skoku vysokém se našim závodnicím dařilo. Na 2. místě skončila A. Rutrlová a na 3. místě K. Malá. Obě skočily shodně 146 cm. 6. – 7- místo patřilo K. Chaloupkové za 130 cm a 7. – 8. místo D. Hyskové za 125 cm. Z. Vítková skončila v běhu na 800 m 5. (2:52,01).

Ve středu se konalo v Hradci Králové 1. kolo krajského přeboru mladšího žactva. K závodu nastoupilo naše družstvo pouze s pěti závodnicemi, ale přesto děvčata bojovala jako lvice.

Karolína Chaloupková vybojovala v krajském přeboru jednotlivců dvě zlaté medaile za hod kriketovým míčkem (44,27 m), přestože zůstala daleko za osobním maximem a za skok vysoký (140 cm). Z. Vítková získala stříbro za skok vysoký (135 cm). Radost nám udělalo 5. místo D. Hyskové v hodu kriketovým míčkem (38,27 m), 4. místo Z. Vítkové ve skoku dalekém (425 cm), 4. a 5. místo D. Hyskové a Kláry Chaloupkové (obě 125 cm).

Ve výsledku soutěže družstev se projevil nízký počet startujících závodnic a naše družstvo skončilo na 4. místě se 79 body se ztrátou 42 bodů na vítězné družstvo.

Ve čtvrtek 21. 5. byla zahájena krajská soutěž nejmladšího žactva. K soutěži nastoupila dvě naše družstva, družstvo dívek i chlapců. Závodníkům se dařilo.

Přemožitelku nenašla K. Holubová, která za čtyřboj získala 1524 bodů. Její náskok na druhou v pořadí naši V. Godárovou byl 528 bodů. Naše závodnice v 1. kole vyhrály se ziskem 4357 bodů a jejich náskok před družstvem Sokola Hradce Králové činil 1000 bodů. Hoši vybojovali 3. místo. Na první družstvo, kterým je Sokol Jaroměř, ztráceli 900 bodů a na druhý Hradec Králové 150 bodů.

Posledním závodem třetího květnového týdne byl přebor České obce sokolské v atletickém čtyřboji, který se tentokrát konal v Nové Pace. Podařilo se nám postavit družstva mladších i starších žákyň. Děvčata si nevedla špatně, a tak se podařilo oběma družstvům vybojovat stříbrnou medaili v soutěži družstev.

Karolína Chaloupková přidala navíc bronz v soutěži jednotlivkyň. A. Hurdálková vybojovala výborné 4. místo mezi staršími žákyněmi a Z. Vítková skončila mezi mladšími žákyněmi 5.

Na závěr nezbývá než poblahopřát sokolským atletkám a atletům k úspěšnému vkročení do nové sezóny a držet jim palce při dalších závodech, které na ně v dohledné době čekají.