Dnes je pondělí 6. května 2024
a svátek slaví Radoslav, zítra slaví svátek Stanislav.

Foto - ./pict/2010/04/

Ocenění cvičitelek Sokola Dvůr Králové n. L. na župní valné hromadě

V pátek 16. dubna se konala v Náchodě, sídle župy Podkrkonošské – Jiráskovy, župní valná hromada za vysoké účasti zástupců 29 sokolských jednot.

Hned v úvodu valné hromady převzaly z rukou župního starosty Josefa Čepelky ocenění dvě dlouholeté cvičitelky Sokola Dvůr Králové n. L., Marie Kádová a Ludmila Vítová. Oběma byla udělena starostou České obce sokolské bronzová medaile ČOS za dlouholetou záslužnou sokolskou činnost.

Účastníci vyslechli zprávu župního starosty J. Čepelky a župní náčelnice E. Trejbalové o činnosti za uplynulé období, jednatelka D. Lipovská seznámila přítomné se zprávou o hospodaření župy. S radostí jsme vyslechli, že Tělocvičná jednota Sokol Dvůr Králové n. L. se v hodnocení jednot umístila na 1. místě s náskokem 100 bodů před druhou Úpicí. Náčelnice vyzdvihla aktivitu královédvorské jednoty při organizování župních přeborů a dalších akcí, vysokou účast našich závodníků a také úspěchy, kterých naši závodníci dosahují nejen na úrovni župy, ale také na přeborech ČOS.

Sešel se nový výbor župy Podkrkonošské, který zvolil starostkou župy Helenu Rezkovou, 1. místostarostou Josefa Čepelku a 2. místostarostkou Vítězslavu Nýčovou. Valná hromada zvolila své zástupce na sjezd ČOS, který se bude konat letos v červnu.

Nově zvolený výbor a všechny činovníky župy čeká nelehká práce, protože Česká obec sokolská zahájila přípravy na XV. všesokolský slet, který by se měl uskutečnit v roce 2012.

V dnešní složité ekonomické situaci, která zasáhla samozřejmě i činnost Sokola, budou tyto přípravy i snaha udržet také ostatní sokolské aktivity nelehké. Doufáme, že se nám podaří všechny překážky překonat a budeme moci opět prožít krásné sletové chvíle i radost z úspěchů sokolských závodníků.