Dnes je pondělí 6. května 2024
a svátek slaví Radoslav, zítra slaví svátek Stanislav.

Atletky královédvorského Sokola stříbrné v krajském přeboru staršího žactva!

V soboru 4. září pokračoval čtvrtým kolem krajský přebor staršího žactva královéhradeckého kraje. Za TJ Sokol Dvůr Králové nastoupilo 12 závodnic – Z. Vítková, A. Holubová, A. Rutrlová, D. Hysková, Karolína a Klára Chaloupkovy, K. Šturmová, V. Godárová, K. Melounová, N. Stanovská a hostující ze Sokola Jaroměř A. Freislebenová a P. Nováková.

Děvčatům se dařilo, a tak jsme se radovali z mnoha nových osobních rekordů a dalších skvělých výkonů a samozřejmě ze stříbrné medaile A. Rutrlové a bronzu A. Freislebenové, které vybojovaly za hod kladivem. A. Rutrlová skončila 1. ve vrhu koulí (9,67 m) a 3. v běhu na 60 m (8,8 s), Z. Vítková obsadila tři 2. místa – ve skoku vysokém (149 cm), ve skoku dalekém (476 cm) a v běhu na 150 m (21,06 s), A. Holubová vybojovala 3. místo v běhu na 800 m (2:40,68) a 6. místo ve skoku dalekém (4,06 m), (135 cm), V. Godárová skončila 4. ve vrhu koulí (7,97m), D. Hyskové se podařil návrat po zranění, když získala 3. místo ve skoku vysokém, 5. místo v běhu na 200m překážek a pomohla k 3. místu štafetě na 3 x 300m (Holubová, Nováková, Hysková - 2:33,84), K. Šturmová získala 4. místo ve skoku vysokém (130 cm). Body pro družstvo vybojovaly také další členky družstva.
Naše družstvo vybojovalo ve 4. kole 2. místo ziskem 5 hlavních a 160 vedlejších bodů.

V závěru soutěže byly vyhlášeny výsledky krajského přeboru družstev pro rok 2010. Družstvo Královédvorských sokolek se umístilo na 2. místě za Sokolem Hradec Králové.

Všem děvčatům blahopřejeme ke skvělému výsledku a přejeme mnoho dalších úspěchů.