Dnes je pondělí 6. května 2024
a svátek slaví Radoslav, zítra slaví svátek Stanislav.

Atletické soutěže žactva pro rok 2010 znají své vítěze

Ve středu 29. 9. se konalo v Hradci Králové za velmi nepříznivého počasí 4. kolo krajského atletického přeboru mladšího žactva 1. třídy.

Družstvo žákyň královédvorského Sokola bylo tentokrát velmi oslabeno o zraněnou Z. Vítkovou a další závodnice. Přesto v počtu šesti závodnic získala děvčata 74,5 bodu a skončila ve 4. kole na 3. místě. Celkově však obsadilo naše družstvo ziskem 435 pomocných a 19 hlavních bodů výborné 2. místo za družstvem Sokola Hradec Králové.

Nejlépe se tentokrát dařilo Vanesse Godárové, která se výkonem 8,83 m stala krajskou přebornicí ve vrhu koulí pro letošní rok. V. Godárová zvítězila ve skoku vysokém výkonem 130 cm a vybojovala 3. místo ve skoku dalekém 385 cm). Dominika Hysková získala 2. místo ve skoku vysokém za výkon 125 cm, 6. místo ve vrhu koulí (6,76 m) a 7. místo v běhu na 60m překážek (12,67 s).

Ve čtvrtek 23. 9. ukončila letošní krajský atletický přebor také družstva nejmladšího žactva královédvorského Sokola. Sokol reprezentovala družstva dívek i chlapců do 11 let.

Družstvo děvčat ve složení Jana Hynková, Eva Špatenková, Kateřina Vobořilová, Jana Holubcová, Tereza Hulíková a Dominika Horníková vybojovalo mezi pěti družstvy stříbrné medaile za Sokolem Jaroměř se ztrátou jednoho hlavního bodu a pěti set pomocných bodů. Na 3. místě skončilo družstvo Sokola Hradec Králové.
Družstvo chlapců ve složení Jan Kuchta, Vojtěch Hojný, Tomáš Větvička, Jakub Mikyska, Nikolas Erben a Daniel Hojný skončilo mezi pěti družstvy na 3. místě za Sokolem Jaroměř a Sokolem Hradec Králové.

Posledním atletickým závodem byl krajský přebor nejmladšího žactva v atletickém víceboji jednotlivců, který se konal v Jaroměři. Zde naši zástupci vybojovali několik medailí.

Jakub Mikyska se stal krajským přeborníkem v kategorii chlapců 2001 a mladších, Tereza Hulíková vybojovala ve stejné kategorii stříbrnou medaili. Jana Holubcová vybojovala v kategorii dívek ročníků 1999 – 2000 bronzovou medaili. Naše štafety dívek i chlapců získaly v běhu na 4 x 60 m stříbrné medaile.

Blahopřejeme všem závodnicím a závodníkům k výbornému výsledku a přejeme mnoho úspěchů v dalším závodění!