Dnes je pondělí 6. května 2024
a svátek slaví Radoslav, zítra slaví svátek Stanislav.

Foto - ./pict/2011/01/

Cvičitelská hodina se vydařila

Na 7. ledna jsme naplánovali cvičitelskou hodinu. Čekali jsme, kolik se nás první lednový páteční podvečer sejde. Překvapivě dorazilo 22 cvičitelů.

Hodinu připravila náčelnice královédvorské jednoty Jitka Karešová. Nejprve krátkou rozcvičkou v nás rozproudila krev, aby nás vzápětí naučila sestavičku na stepech v rytmu divošských afrobubnů. Následovaly dvě hra pod vedením Mirka Špatenky. Hry na ptáka ohniváka i na lišku se zajícem se všem líbily a s chutí jsme si je zahráli. V závěru cvičební části setkání nás čekalo ještě protahovací cvičení. Hodina se všem líbila, a tak přítomní ocenili Jitku potleskem.

Následovalo krátké proškolení o první pomoci v podání zdravotnice L. Špatenkové. Vyslechli jsme informace, které načerpala na srazu zdravotníků v Praze.

V závěrečné části shlédli přítomní záznam předvedení sletových skladeb určených pro slet 2012. V závěru ještě proběhla bouřlivá diskuze, které skladby se budou v naší jednotě nacvičovat.

Cvičitelská hodina, která se proměnila v příjemné setkání se opravdu vydařila. Doufejme, že si budeme moci někdy podobnou akci zopakovat.

Poděkování Jitce a dalším aktérům!!!