Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Sokolky úspěšné na Evropských atletických hrách

• Výsledky EKAG 2011 (PDF)

• Také letos zamířila výprava atletek ze Sokola Dvůr Králové n. L. na mezinárodní atletické závody do Brna, kde změřilo síly přes 900 závodníků ve věku 9 až 15 let.
    Zahájení her na nově zrekonstruovaném stadionu pod Palackého vrchem bylo pro všechny velkým zážitkem.

Zástupci všech osmdesáti oddílů z deseti zemí Evropy nastoupilo pod vlajkami svých zemí na plochu stadionu, aby společně s ostatními sportovci a diváky sledovali slavnostní zahájení, ohňovou show a v závěru také velkolepý ohňostroj.
    Opět byly k vidění neuvěřitelné výkony malých sportovců, ke kterým přispělo také nádherné počasí. Z bojů vyšly dva nové české rekordy, bylo překonáno 24 rekordů her.

Naše závodnice se v ohromné konkurenci neztratily. Vanessa Godárová opět prokázala bojovného ducha a ve velkém souboji zvítězila ve skoku vysokém výkonem 152 cm mezi třináctiletými děvčaty, Naší nejmladší závodnici, desetileté Janě Holubcové, se podařilo postoupit hned třikrát do finále. Mezi osmdesátkou závodnic si vybojovala postup do finále A v běhu na 60 m a postup mezi osmičku nejlepších ve skoku dalekém, prosadila se i mezi 23 závodnicemi v hodu kriketovým míčkem a postoupila rovněž do finále. V běhu na 60 m skončila Holubcová na výborném 4. místě v osobním rekordu 8,94s, ve skoku dalekém skončila na 7. místě. Bronzovou medaili se podařilo Janě vybojovat v hodu kriketovým míčkem za hod dlouhý 39,10m. V závěru Janička přidala ještě 4. místo v běhu na 600m, kdy doběhla ve výborném čase 1:52,29 se ztrátou 0,2s na třetí místo.

Také další závodnice se snažily předvést, co umí. K. Chaloupková se probojovala do finále koule i oštěpu mezi patnáctiletými. v oštěpu obsadila Karolína 6. místo výkonem 28,83 m, v kouli skončila 8. výkonem 8,78 m. Smolařkou výpravy se stala Z. Vítková, kterou provázejí zranění po celý rok. Večer před závodem si zranila palec na noze, přesto se s bojovností sobě vlastní zúčastnila všech svých závodů. S velkým sebezapřením absolvovala skok daleký, výkon 435 cm stačil mezi 45 závodnicemi na 25. místo, v běhu na 300 m dosáhla času 46,26 s. V oštěpu skončila Zuzka na 13. místě výkonem 24,20. Zuzka si zaslouží uznání za bojovného ducha a obdiv, že všechny své disciplíny zvládla. Dominika Hysková v oštěpu skončila dvě místa za finálovou osmičkou výkonem 25,97 m. Janě Hynkové se nepodařilo navázat na úspěchy v hodu míčkem a finále jí zůstalo odepřeno, alespoň si zlepšila osobní maximum ve skoku dalekém. Také Evě Špatenkové se míček nevydařil, nakonec si spravila chuť hodem oštěpem, kdy posunula své osobní maximum na 19,20 m. Mezi děvčaty o dva roky staršími se neprosadila, ale její výkon považujeme za příslib do budoucna.

Děvčata se v Brně rozhodně neztratila. Kromě pěkných výsledků si z Brna odvezly mnoho krásných zážitků i nových sportovních přátelství. Těšíme se, že příští rok budeme moci opět změřit síly s mladými atlety ze všech koutů Evropy.