Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Foto - ./pict/2011/09/

Sokolské oslavy se rozbíhají

V příštím roce oslaví sokolská organizace 150. výročí od svého vzniku. V těchto dnech se rozbíhají oslavy tohoto významného výročí.

V sobotu 17. září se konalo v Hradci Králové za účasti sokolů ze žup Orlické, Pippichovy a Podkrkonošské slavností představení Prodané nevěsty v podání čtyř sokolských ochotnických souborů. Toto představení zahájilo nejen oslavy sokolského výročí, ale především odstartovalo nácvik na XV. všesokolský slet, kterým v příštím roce oslavy vyvrcholí.

Představení, které navštívil také hejtman Královédvorského kraje Bc. Lubomír Franc, se divákům velmi líbilo a ocenili účinkující dlouhotrvajícím potleskem ve stoje.
Prodanou nevěstu v podání sokolských ochotníků, kterou režíroval Bohumil Gondík, bude možno shlédnout ve sletových dnech v divadle ABC v Praze.

V pátek 23. 9. se rozběhne z více než čtyř stovek sokolských jednot Sletová štafeta. Štafeta bude mířit se sletovým poselstvím do Prahy.

Také královédvorská sokolská jednota, která patří mezi 10 nejstarších jednot na světě, se připravuje na sletovou štafetu.

Ze Dvora Králové n. L. vyběhne štafeta se sletovým poselstvím v pátek 23. 9. v 17 hodin od sportovní haly na nábřeží. Naši běžci donesou štafetový kolík do Žirče, kde poselství převezmou žirečtí sokolové. Žirečtí kurýři donesou štafetu do Stanovic, kde ji opět převezmou Dvorští na kolech. Odtud dovezou štafetový kolík do Jaroměře.

Štafeta bude pokračovat ráno z Jaroměře do Vlkova, kde ji převezmou zástupci župy Orlické.

Postup štafety do Prahy můžete sledovat také na webových stránkách http://stafeta.sokol.cz/

Zveme všechny zájemce, aby přišli podpořit královédvorské kurýry na cestě do Žirče.