Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Sokolové na Tajném výletu

Na svátek svatého Václava naplánovali cvičitelé královédvorského Sokola pro své cvičence Tajný výlet. Sraz byl na vlakovém nádraží, a tak nikdo nebyl na pochybách, že tentokrát budou sokolíci putovat vlakem. Ale chyba lávky!

Všech sedmdesát účastníků bylo ihned po příchodu rozděleno do tří skupin. Maminky s nejmladšími účastníky odvezlo na místo určení sokolské auto, další skupiny se vydaly pěšky podle výkonnosti.

Mladším dětem začalo svítat v Doubravici, ano výprava směřovala na Ježkov, tábořiště královédvorských sokolů. Starší táborníci absolvovali podle indicií cestu na Čertovy hrady a do Zátluk, tady už i oni vytušili, kde bude cíl výletu.

Nakonec se všech padesátka dětí i dvacítka dospělých opravdu šťastně sešly na Ježkově. Setkání jsme zahájili slavnostním vztyčením vlajky, a potom už následovaly hry a soutěže pro všechny věkové kategorie.

K obědu byly vlastnoručně opékané špekáčky a po obědě pokračovaly hry a zábava. Děti si také zasoutěžily o drobné ceny. Po slavnostním nástupu putovali výletníci pěšky zpět na vlakové nádraží.

Výlet se dětem i dospělým líbil, protože na Ježkově je prostě krásně. A příště? Příště se opravdu vypravíme někam vlakem.