Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Sokolům se v atletických soutěžích dařilo

Atletické soutěže byly ukončeny a atlety čeká zasloužený odpočinek. Dovolte mi, abych se ohlédla za letošní atletickou sezónou atletického oddílu Sokola, který pracuje pod vedením trenéra Miroslava Špatenky. Tento sokolský oddíl atletiky v letošním roce reprezentovalo ve třech věkových kategoriích 40 závodníků a závodnic.

Výsledky krajských přeborů, přeboru ČOS a konečně i Evropských atletických her a Olympiády dětí a mládeže prokázaly, že sokolští závodníci dokážou zabojovat.

V nejmladší kategorii přípravek, tj. dětí ročník 2000 a mladší se staly žákyně přebornicemi kraje i České obce sokolské a Jana Holubcová je úřadující přebornicí kraje i ČOS a také medailistkou EKAG. Mladší i starší žákyně vybojovaly bronzové medaile v krajských soutěžích družstev a medaile získaly také samotné závodnice. Vanessa Godárová opanovala letošní soutěže ve skoku vysokém a vrhu koulí, Z. Vítková se dokázala do soutěží po zranění vrátit a získat medaile za hod oštěpem a běh na 150 m, vybojovala 2. místo v běhu na 800 m a především se stala přebornicí kraje v sedmiboji. D. Hysková vybojovala v sedmiboji 3. místo. Medaile vybojovaly také další závodnice. Závodnice V. Godárová, D. Hysková, Karolína Chaloupková a Z. Vítková reprezentovaly Královéhradecký kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Olomouci, kde se Vanesse Godárové podařilo podat výborný výkon 158 cm ve skoku vysokém a získat kov nejcennější. Ten samý scénář zopakovala Vanessa i na Evropských atletických hrách, kde za výkon 152 cm obsadila mezi třináctiletými děvčaty také zlatou medaili.

Chlapcům se v letošním roce na medaile nepodařilo dosáhnout, i když v nejmladší kategorii měli bronz na dosah ruky. Přesto si hoši zaslouží uznání za své výkony.

Všem našim závodníkům děkujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalšího závodění. Nyní nás čeká zimní příprava, během které se chystáme plnit Odznak zdatnosti olympijských vítězů, soutěž, která probíhá pod záštitou vynikajících desetibojařů R. Šebrle a R. Změlíka.