Dnes je středa 8. května 2024
státní svátek - den osvobození, zítra slaví svátek Ctibor.

Župní desetiboj

• Výsledky (PDF)

• V neděli 6. listopadu se konal v královédvorské sokolovně župní závod v desetiboji. Tentokrát se sešlo 102 závodníků z pěti sokolských jednot, aby společně změřili své síly. Nejvíce závodníků, přesně 59, postavila na start pořádající jednota.

Desetiboj je závod, který závodníky prověří po všech stránkách. Sílu rukou ukážou shyby, hod medicinbalem a šplh, rychlost člunkový běh, obratnost překážkový běh, skákání přes švihadlo a motorický test, sílu nohou skok z místa, břišní svaly zvedání nohou u žebřin a přesnost hod na cíl.

Závodníci od 4 do 17 let soutěžili se zaujetím, podávali pěkné výkony, vytvořili si mnoho osobních rekordů. Za zmínku jistě stojí, že v Sokole dokážou šplhat už čtyřleté děti, čtyřletá Nela Ježková dokázala vydržet 20 s ve shybu. Mladší žákyně Sára Erbenová dosáhla nejlepšího výsledku mezi závodníky výkonem 15 shybů.
    Závod se vydařil a v závěru byly předány medaile a diplomy vítězům. Domácí vybojovali 9 zlatých, 7 stříbrných a 2 bronzové medaile.

Nyní čekají závody gymnastky, které se připravují na soutěže v Team-Gymu. Stovka cvičenců Sokola Dvůr Králové se také připravuje na XV. všesokolský slet v Praze.