Dnes je sobota 4. května 2024
a svátek slaví Květoslav, zítra slaví svátek Klaudie.

Župní přebor v plavání ozdobili naši závodníci 15 cennými kovy!

• Výsledky (XLS)

• 18. února byla zahájena letošní soutěž sokolské všestrannosti župy Podkrkonošské – Jiráskovy. V Trutnově se sešlo 108 závodníků z osmi sokolských jednot, aby změřili své síly v plavání.

Nejmladší závodníci byli šestiletí, soutěž byla obsazena všemi kategoriemi až po dorost a dospělé.

K závodu, který pořádal Sokol Úpice, nastoupilo také 35 závodníků ze Sokola Dvůr Králové n. L. Královédvorským závodníkům se závod vydařil. Závodili ve dvanácti kategoriích (neobsazeny Dvoráky zůstaly pouze kategorie dorostenců a mužů), ve kterých se jim podařilo nasbírat 15 medailí.

Zlatých medailí a titulů přeborníků župy dosáhlo celkem osm závodníků (J. Kortan, F. Vlček, J. Mikyska, T. Mědílková, S. Erbenová, E. Špatenková, D. Hysková a A. Hysková). Dále získali dvorští 4 stříbrné ( A. Paták, F. Šturm, A. Rutrlová a A. Kränková) a 3 bronzové medaile (O. Schreiber, M. Šturm a A. Šedivá). Dvorským plavcům se tak podařilo získat o čtyři cenné kovy více než v loňském roce.

Všem závodníkům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a doufáme, že se jim bude dařit i v dalších soutěžích.

Závod sokolské všestrannosti bude pokračovat přeborem ve sportovní gymnastice a šplhu. Ten se bude konat začátkem dubna v Náchodě.