Dnes je pátek 26. dubna 2024
a svátek slaví Oto, zítra slaví svátek Jaroslav.

Rok 2013 pohledem badmintonistů

Prvním turnajem roku, kterého se královédvorští badmintonisté zúčastnili, byl turnaj v Hradci Králové. Z tohoto turnaje přivezli naše hráčky 1. místo v dámské dvouhře (A. Haasová) a 1. místo v ženské čtyřhře (A. Haasová, J. Veverková). Nejúspěšnějším hráčem mužské dvouhry byl Michal Hroch, který skončil na děleném 5. - 6. místě. V mužské dvouhře si nejlépe vedla dvojice Imlauf-Dušek a ve smíšené čtyřhře dvojice Haasová-Imlauf.

Dalším v pořadí byl turnaj pořádaný v Pardubicích. Zde nás reprezentovali 3 naši hráči (O. Veverka, M. Hroch a O. Lehoczký). Nejúspěšnějším hráčem byl Michal Hroch, který se umístil na krásném 2. místě, o které se utkal s dalším účastníkem, který dosáhl stejného počtu bodů miniturnajem v podání na přesnost.

Čtvrtý a zároveň poslední turnaj v Hradci Králové se uskutečnil v sobotu 16.3. Náš oddíl reprezentovali 3 muži a 1 žena (J. Balcar, O. Veverka, O. Lehoczký a J. Veverková). V ženské čtyřhře obsadila Jana krásné 2. místo se ztrátou jediného zápasu, stejného umístění dosáhla i v ženské čtyřhře s namístě získanou spoluhráčkou. Ondřej Veverka obsadil dělené 9. – 16. místo, Ondřej Lehoczký a Jirka Balcar skončili na taktéž děleném 17. – 20. místě. V mužské čtyřhře obsadila dvojice Lehoczký – Balcar 10. místo, dvojice Veverka – Marx pak místo 9. Do bojů smíšené čtyřhry zasáhla sourozenecká dvojice Veverková – Veverka, která nakonec obsadila krásné 3. místo.

Mimořádného pátého turnaje v královéhradeckém Montasu se v sobotu 22. 6. zúčastnil Michal Hroch. Tento turnaj byl pořádán jako kvalifikace na Mistrovství badmintonu neregistrovaných, kam se bohužel našemu jedinému reprezentantovi nepodařilo postoupit.

Po prázdninové odmlce jsme se opět vydali na první ze série královéhradeckých turnajů pro sezonu 2013/2014. Tohoto turnaje se zúčastnila výprava ve složení Jana Veverková, Alena Haasová, Michal Hroch a Ondřej Veverka. Ve dvouhře žen byla úspěšnější Alena Haasová, která obsadila 2. místo. V ženské čtyřhře nás měl reprezentovat pár Veverková – Haasová, bohužel ale došlo k náhlé změně Haasová za Zelingerovou, neboť naše hráčka utrpěla poranění při pádu v zápasu mixu. Párová trojice nakonec obsadila krásné 2. místo. Michal Hroch obsadil v mužské dvouhře konečné 4. místo, Ondřej Veverka nepostoupil do lepšího pavouka ze základní skupiny. Do bojů mužské čtyřhry zasáhla dvojice Hroch – Veverka a do bojů ve smíšené čtyřhře páry Veverková – Hroch a Haasová – Veverka, kterému ovšem nebylo přáno ukázat jeho velký potenciál.

Dalším turnajem, kterého se náš oddíl účastnil, byl turnaj čtyřher v Malých Svatoňovicích. Do zdejší haly vyrazila skupinka hráčů ve složení Jana Veverková, Pavlína Hrabyová, Ondřej Veverka, Jiří Balcar, Ondřej Lehoczký a Petr Dušek. V ženské čtyřhře se předvedla dvojice Veverková – Hrabyová, která nakonec obsadila 7. místo. V smíšené čtyřhře nás reprezentovali páry Veverková – Dušek a Hrabyová – Veverka. Pár Veverková – Dušek, kterého později nahradil Jiří Nývlt z Malých Svatoňovic, se umístil na 14. místě, pár Hrabyová – Veverka pak na místě 16. V mužské čtyřhře nás reprezentovali dvojice Dušek – Veverka a Balcar – Lehoczký. První naše dvojice obsadila taktéž místo 14. a druhá se umístila na místě 16.

Posledním turnajem, kterého jsme se v letošním roce zúčastnili, byl opět turnaj hradecký. Reprezentovala nás pouze dvojice Michal Hroch, Ondřej Lehoczký. Ve dvouhře mužů obsadil Michal dělené 5. – 8. místo, Ondřej dopadl poněkud hůře. Naše dvojice zasáhla i do bojů v mužské čtyřhře.

O. Veverka, J. Veverková

Pokud by měl někdo z čtenářů o tento dynamický a zajímavý sport zájem, může rozšířit řady členů našeho oddílu. Badminton se hraje v královédvorské sokolovně každý čtvrtek od 20 hodin a neděli od 16:30. Vítáni jsou zájemci starší 18 let pro soutěže dospělých, případně mládež od 15 let.