Dnes je středa 8. května 2024
státní svátek - den osvobození, zítra slaví svátek Ctibor.

Jste 16101950. návštěvník našich stránek.

Foto - ./pict/2014/03/

Letní tábor na Americe: Tradici letos vzkřísí japonští mistři

První letní tábor na Americe za Starobuckým Debrným se konal již v roce 1989 a kromě několika pauz se těšil velké oblibě až do roku 2005. Pod záštitou Sokola Dvůr Králové se Petr Škoda, Lenka Khýrová a Ondřej Škoda rozhodli, že navážou na tradici a věhlas tábořiště na Americe, a připravili pro letošní rok tábor s etapovou hrou Země vycházejícího slunce. Termín tábora je 29. 6. – 9. 7. 2014.

Tábořiště za Starobuckým Debrným, tedy asi 10 km od Dvora Králové nad Labem, během své existence prošlo několika výraznými inovacemi, na nichž se podílela celá řada zručných dobrovolníků. V roce 2001 například došlo k rozšíření dřevěného srubu a o rok později byl postaven i komín. Některé celotáborové hry slavily přímo fenomenální úspěch: Alvarez aneb po stopách slavného dobrodruha…, Cesta kolem světa nebo Poklad na Stříbrném jezeře.

Z etap naší nové celotáborové hry Země vycházejícího slunce nabízíme malou ochutnávku: nácvik bojových umění, příprava vlastního sushi, trénink síly vůle, samurajský výcvik, kaligrafie nebo transport rýže přes vodu… Všechny etapy se hodí pro kluky i holky ve věku cca 9-13 let a jsou příslibem neopakovatelné zábavy.

Od počátku si tábořiště zachovává svůj komorní a dobrodružný charakter. V současné době je určeno pro 12-15 dětí, které budou ubytovány v tee-pee s podlážkami. O děti bude dobře postaráno – voda z obecního vodovodu vede až na tábořiště, kuchyň s plynovým sporákem v dřevěném srubu zajistí stravování pětkrát denně, po celou dobu bude v táboře k dispozici kvalifikovaný zdravotník, latríny plánujeme nově vybudovat během jara.

Všichni vedoucí mají bohaté zkušenosti s prací s dětmi, a tak garantují atraktivní program inspirovanými jak sokolskými a zálesáckými zásadami, tak moudrostí a tréninkem japonských mistrů. Program je založen zejména na sportovních aktivitách, ale i skupinových hrách nebo učení pokročilých táborových dovedností. Děti získají zkušenosti s nočními hrami a hlídáním tábora, budou samostatně plnit nejrůznější úkoly, ale také se naučí pracovat ve skupině a vzájemně se podporovat, aby dosáhli co nejlepšího výsledku. Samotné tábořiště se nachází v klidné lokalitě ukryté mezi lesy a skýtá mnoho možností kratších i delších výletů, koupání a kulturních zajímavostí.

Pro více informací, pravidelné aktuality a přesný návod, jak Vaše dítě přihlásit na tábor, doporučujeme navštívit facebookovou stránku tábořiště: www.facebook.com/tabor.na.americe.