Dnes je pondělí 6. května 2024
a svátek slaví Radoslav, zítra slaví svátek Stanislav.

18. 8. 2012 - Tábořiště na Ježkově je již uklizeno
Tábořiště na Ježkově ukončilo letní provoz.

10. 8. 2012 - Fotky ze závěrečného dne na sokolském táboře na Ježkově
Náš tábor je již minulostí, ale zde si můžete připomenout atmosféru táboráku na fotkách Péti Tomka.

8. 8. 2012 - Ve středečním Krkonošském deníku najdete článek o táboře na Ježkově
Ve středečním Krkonošském deníku najdete článek o táboře na Ježkově.

31. 7. 2012 - Podívejte se na dokument o sokolské gymnastce Elišce Misákové
Česká televize připomněla příběh gymnastky Elišky Misákové, která zemřela v průběhu Olympijských her v Londýně v roce 1948 na dětskou obrnu. Tato sokolská gymnastka je jedinou sportovkyní v historii Olympijských her, která dostala zlatou olympijskou medaili in memoriam. V době, kdy družstvo našich gymnastek vybojovalo zlatou medaili, dobojovala v nemocnici Eliška svůj boj se zákeřnou nemocí. Dokument představuje Československou obec sokolskou jako garanta pro mezinárodní soutěže gymnastiky do roku 1948. Doporučujeme tento dokument ke shlédnutí.

30. 7. 2012 - Poslední fotky z Ježkova
Nabízíme poslední várku fotografií z tábora na Ježkově.

30. 7. 2012 - Ježkovský tábor kolem světa
Jedny z posledních letošních fotek.

30. 7. 2012 - Táborníci na Ježkově si užili dobrodružství
Další ze série fotografií.

30. 7. 2012 - Tábor na Ježkově je ve finále
Ježkovským se konečně zlepšilo počasí. Tábor se však posunul do finále. Včera navštívili turisté Brazílii a sehráli fotbalový turnaj mezi družstvy. Odpoledne prožili pravý karneval v Riu. Ve středu se ocitli na severním pólu, dopoledne změřili síly v závodech psích spřežení, odpoledne dobyli severní pól. Ve čtvrtek se ocitli v Rusku. V pátek byl tábor ukončen tradičním táborákem.

30. 7. 2012 - Tábor Ježkov přinesl dětem mnoho zážitků
Na táboře Ježkov děti putovaly na cestě kolem světa. V posledních dnech navštívily Jižní Ameriku. V Brazílii sehrály fotbalový turnaj a potom zažily karneval v Riu. V následujícím dnu se dostaly až na severní pól, který společnými silami zdolaly a na Aljašce absovovaly závody psích spřežení. V Rusku si zahrály ruské kuželky a vyzkoušely si hru gorodky.

30. 7. 2012 - Sletový průvod pohledem České televize
Sletový průvod, kdy prošlo Prahou na deset tisíc cvičenců byl prostě nádherný. Takto sletový průvod představila Česká televize.

30. 7. 2012 - Dvoráci vystoupili na Sokol Gala
Cvičenci skladby Návštěvníci vystoupili na sportovní exhibici Sokol Gala, která představila sporty zastoupené v Sokole. Podívejte se na záznam České televize.

30. 7. 2012 - II. sletový program
Podívejte se na II. sletový program, jak jej zaznamenala Česká televize.

30. 7. 2012 - Tábor na Ježkově je již minulostí
Tábor na Ježkově již skončil, my vám však nabízíme další nabídku fotografií z druhé části tábora.

30. 7. 2012 - Fotografie Lucky Fišerové ze sletu
Podívejte se na fotky Lucky Fišerové z XV. všesokolského sletu.

30. 7. 2012 - Sportovní gymnasta Alois Hudec vybojoval zlatou olympijskou medaili v roce 1936
Sokolský gymnasta Alois Hudec vybojoval na Olympijských hrách v Berlíně v roce 1936 ve stínu hákového kříže zlatou medaili za sestavu na kruzích. Podívejte se na jeho setavu.

21. 7. 2012 - Tábor na Ježkově se přehoupl do druhé poloviny
Táborníci z Ježkova se v sobotu vypravili na výlet do východočeských Holic, aby navštívili muzeum známého cestovatele Dr. Emila Holuba. Zde nabízíme fotografie z pátku, kdy děti putovaly po Indii.

21. 7. 2012 - Nabízíme nové fotografie z Ježkova
Nabízíme nové fotografie z Ježkova.

21. 7. 2012 - Ježkovští putovali Indií a Tibetem
V pátek táborníci navštívili Indii a Tibet. Nejprve si zahráli indickou hru Cabadies a odpoledne vytvářeli v lese mandaly z přírodnin, obrazce podle fantazie. Následovala návštěva indického tržiště, kde měli vypátrat totožnost dvou zlodějů. Večer jsme si zazpívali u táboráku.

20. 7. 2012 - Další fotografie z Ježkova
Nabízíme další fotografie z Ježkova.

18. 7. 2012 - Ježkovští táborníci pokračují v putování
I pčes nepřízeň počasí tábor na Ježkově jede na plné obrátky. Kromě cesty kolem světa absolvovali již táborníci mnoho her a soutěží. Pobesedovat s dětmi přijel 88-tiletý Luděk Kleander, který v dětství tábořil pod vedením zakladatele tábora Karla Ježka. jeho vzpomínání bylo velmi zajímavé. V Doubravici táborníci uctili památku k. Ježka položením kytice u budova bývalé školy. Poté si na hřišti zahráli ragby a další hry. V úterý jsme si zavzpomínali na loňský tábor při promítání filmu, který vytvořil M. Špatenka.