Dnes je středa 29. května 2024
a svátek slaví Maxmilián a Maxim, zítra slaví svátek Ferdinand.

Badmintonový turnaj Hradec Králové

Dne 22. 10. 2011 se uskutečnil první turnaj ze série hradeckých turnajů pro neregistrované hráče konaných pod názvem Montas.

Tohoto turnaje se zúčastnila početná skupina našich hráčů (2 ženy a 5 mužů), kteří bojovali ve všech vypsaných disciplínách.

Do ženské dvouhry se přihlásila Alena Haasová, která vyhrála 5 ze 6 odehraných zápasů, což ji v konečném součtu stačilo na krásné 2. místo. Alena nastoupila i do ženské čtyřhry, kde její partnerkou byla Věra Šourková. Děvčatům se dařilo a obsadila konečné 3. místo. Jako jediné byly schopné sebrat jeden set pozdějším suverénním vítězkám Renatě Koutské a Vlastě Seidlové z Malých Svatoňovic.

V mužské dvouhře si nejlépe vedli Petr Dušek a Jaroslav Imlauf, kteří postoupili ze svých základních skupin z druhých míst. Dostali se do poslední šestnáctky hráčů, kde své zápasy vyhráli. Ale v poslední osmičce nestačili na své soupeře a skončili tak na děleném 5. – 8. místě.

Ačkoli Michal Hroch, Ondřej Lehoczký a Jiří Balcar nebyli tak úspěšní ve svých skupinách ve dvouhře, o to více zabojovali ve čtyřhrách a potrápili mnohé favorizované páry. Michal Hroch s Jaroslavem Imlaufem skončili ve skupině druzí a utkali se o konečné 3. místo s párem Říha - Sáňka, na které bohužel nestačili a skončili na nepopulárním 4. místě. Nový pár vytvořili Ondřej s Jirkou. I přesto, že nepostoupili ze skupiny, odehráli velmi dobré zápasy s těsnými výsledky. Až se více sehrají, budou jistě pro své soupeře ještě nebezpečnější.

V mixech naše páry, Haasová – Imlauf a Šourková – Dušek, narazily hned v 1. kole pavouka na první dva nasazené páry (pozdější finalisté), kterým shodně podlehly 0:2 na sety.

Turnaj byl díky našim děvčatům pro nás úspěšný a do dalších turnajů jim přejeme minimálně stejné umístění a věříme, že se naši muži takovýmto výsledkům také přiblíží.