Dnes je čtvrtek 2. května 2024
a svátek slaví Zikmund, zítra slaví svátek Alexej.

Foto - ./pict/2008/04/

Čtyři medaile z Litoměřic

Trampolínový potěr Královédvorského Sokola odjel 19. 4. 2008 na svůj první větší závod do Litoměřic, kde se uskutečnil již tradiční 17. ročník „O Litoměřický Kalich“. V tomto závodě jsou závodící rozděleni do několika skupin, a to jak podle věku, tak podle výkonnosti, aby měli šanci umístit se i ti nejmladší a nezkušení.

V 5ti prvkových sestavách, ročník 2002 a mladší jsme měli dvě zástupkyně, a to Sáru Tomíčkovou, a Pavlínu Hofmanovou. Pavlína svou kategorii vyhrála, Sára skončila na pátém místě. Sára byla ještě s jednou závodnicí ze Sokola Kampa nejmladší účastnicí závodu.

Ve druhé kategorii 5-ti prvkových sestav, ročníky 2001 – 1993, závodily také dvě naše závodnice, Kateřina Tomíčková a Barbora Fišerová. Katka skončila na druhém místě, Bára čtvrtá. Obě děvčata jsou z kroužku DDM Jednička, který trénuje u nás. V této kategorii soutěžila děvčata společně s chlapci, Katce se povedlo porazit o pět let staršího soupeře z Litoměřic.

V další kategorii, chlapci ročník 1993 a mladší, povinné sestavy F nás úspěšně zastoupil Ondřej Rausa, který po povinných a volných sestavách figuroval na třetím místě, ale po odskákání finále se výborným výkonem vyšvihl na první místo. Následovala ta samá kategorie dívek, nejobsazenější v celém závodě. Sem se zařadila Pavlína Berezová, která se se svým výkonem zařadila na 5. místo.

V poslední kategorii, kde jsme měli zastoupení byla kategorie „ostřílených závodnic“, které zde byly spíše jako dozor nad mladšími a začínajícími, ale také si to mezi sebou „rozdaly“. Jasnou vítězkou byla juniorská reprezentantka Iva Bubeníková z pořádajícího oddílu, a o druhé místo se utkali naše Petra Rychterová, se zkušenou Ivanou Krámovou ze Sokola Žižkov. Do finále postupovala Petra na druhém místě, to ale neudržela a nakonec podlehla zkušenější závodnici o půl bodu.

Dvě první místa, jedno druhé a jedno třetí dávají jasně najevo, že ve Dvoře roste nová generace závodníků, s kterými se bude muset do budoucna počítat.