Dnes je neděle 2. června 2024
a svátek slaví Jarmil, zítra slaví svátek Tamara.

Sportovní gymnastika - články
29. 9. 2016 - Přijďte podpořit naše sokolíky do Hankova domu
V neděli 2. října se koná krajské finále soutěže Zlatý oříšek. Soutěžit zde bude 15 jednotlivců a týmů o postup do celostátního finále. Mezi soutěžícími bude také družstvo našich gymnastů - Sokol - tým. Přijďte naše kluky povzbudit. Akce se koná od 14 hodin, vstup zdarma.

27. 9. 2016 - Nábor do oddílu gymnastické přípravky
Informujeme rodiče dětí ve věku 4-6 let, kteří mají zájem přihlásit své dítě do oddílu gymnastické přípravky, že nábor nových dětí se koná ve středu 12. 10. od 17.00 hodin v tělocvičně TJ Sokol. Děti budou přezkoušeny ze základních dovedností, vezměte proto sebou sportovní oblečení a cvičky.

26. 9. 2016 - Jaká byla Noc sokoloven ve Dvoře Králové?
Podívejte se na video z Noci sokoloven...

23. 9. 2016 - Noc sokoloven poprvé ve Dvoře Králové n. L.
V letošním roce vyhlásila ČOS již druhý ročník Noci sokoloven. Vloni nám nevyšel termín, zato letos jsme si Noc sokoloven nechtěli nechat ujít. Naplánovali jsme, že se pokusíme pozvat naše příznivce do hodin oddílu trampolín, florbalu a sportovní gymnastiky. Do hodin trampolín a florbalu si diváci bohužel cestu nenašli, zato vystoupení oddílu sportovní gymnastiky si naši příznivci nenechali ujít. Gymnastky a gymnasté se jim odměnili pěkným vystoupením. Gymnastky předvedly komponovanou pódiovou skladbu, se kterou vystupovaly na mezinárodním gymnastickém festivalu Eurogym a skoky z malé trampolínky. Chlapci se zase představili ukázkami cvičení na bradlech, hrazdě a kruzích a také přeskoku. Divákům se celé vystoupení líbilo a odměnili cvičence zaslouženým potleskem. Poděkování patří nejen cvičencům a divákům, ale také trenérům, kteří děti na akci připravili. Podívejte se na fotky Jany Sixtové.

18. 9. 2016 - Podívejte se na prázdninová videa!
Na našich fb stránkách nyní najdete videa z našich prázdninových aktivit. Podívejte se, jak naši sokolíci dováděli na Olympijském parku v Pardubicích. V dohledné době dodáme i videa z Eurogymu, kde si užívaly jeden prázdninový týden naše gymnastky.

15. 9. 2016 - Přijďte na Noc sokoloven!
V letošním roce se naše jednota také přihlásila k projektu Noc sokoloven. Tento projekt zve do sokoloven lidi, kteří se zajímají o činnost Sokola a chtějí nahlédnout sokolům pod pokličku. V pátek 23. září můžou všichni zájemci navštívit trénink oddílu trampolín od 16 do 17.30 hodin, dále trénink florbalu od 17. 30 do 18.30 hodin. Od 18.45 do 20 hodin budou v sokolovně k vidění gymnastky a gymnasté. Děvčata představí vystoupení, které připravily pro mezinárodní festival Eurogym, hoši zase trénink na nářadí. Zveme srdečně všechny rodiče i další příznivce, aby se přišli podívat na naše sportovce v akci.

25. 8. 2016 - Přečtěte si o táboře v rakouských Alpách
I letos se konal Letní sokolský tábor v Bürserbergu. Tento tábor má mnoholetou tradici a je pořádán Župou Švýcarskou. Do chaty Alpila v rakouských Alpách se sjelo 24 dětí. 15 dětí z Čech a 9 dětí ze Švýcarska. Letošní sestava dětí byla výjimečná. Táborníci byli od první chvíle milí a přátelští, a tak se z nich již během prvních pár hodin stala prima parta, která spolu držela, soutěžila a bavila se po celou dobu tábora.

20. 8. 2016 - Naši sokolíci na Olympijském parku v Pardubicích
Po skončení sportovního soustředění jsme připravili pro starší táborníky skvělé překvapení. Mohli se se svými vedoucími vypravit do Olympijského parku v Pardubicích. Tuto možnost využilo 12 dětí. A výlet se opravdu vydařil. Dětem se naskytla možnost vyzkoušet si nejrůznější sporty od atletiky, přes hokejbal, tenis, orientační běh, kin - ball, softbal, golf, gymnastiku, dračí lodě, karate, volejbal, basketbal, házenou a další. Na stanovištích se dětem věnovali sportovci, kteří vysvětlovali pravidla i techniku. Všechno si malí sportovci mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Nejvíce všechny nadchli karatisté a tenisté, kteří si vysloužili od našich sokolíků pomyslný lajk za přístup i zvolenou formu. Zážitkem byla i jízda na dračí lodi, zápas v kin - ballu i orientační miniběh s čipem. Výlet stál určitě za to a vybojovaná medaile za absolvování dvacítky stanovišť nám bude připomínat parádně prožitý den v Pardubicích.

20. 8. 2016 - Sportovní soustředění našich sportovců
Na padesát našich cvičenců se zúčastnilo sportovního soustředění, které jsme připravili od 15. do 19. srpna. Celý týden nás provázelo nádherné počasí. Dopoledne vždy patřilo atletickému tréninku na letním stadionu, kde jsme se věnovali atletické průpravě a nácviku atletických disciplín. Odpoledne jsme pak věnovali sportovní gymnastice. Děti pod vedením svých trenérů odvedly ohromný kus práce, zlepšily své výkony a naučily se novým dovednostem. Nejstarší atleti se ve středu zúčastnili atletických závodů, kde dosáhli solidních výkonů i osobních rekordů. V pátek jsme zakončili soustředění odměněním všech pilných sportovců. Společně jsme večer navštívili kino. Pohádka Strašidla se nám moc líbila. V sobotu pak měli starší sportovci možnost navštívit Olympijský park Pardubice. I tuto závěrečnou akci jsme si moc užili. Sportovní soustředění je již minulostí a my ho můžeme zařadit mezi úspěšné akce.

26. 7. 2016 - Ohlédnutí za Eurogymem
Včera jsme uveřejnili článek A. Erbenové o tom, jak prožily naše gymnastky Eurogym. Dnes nabízíme také fotografie, které Andrejka nafotila. Podívejte se, jak si týden plný pohybu naše děvčata užila.