Dnes je čtvrtek 2. května 2024
a svátek slaví Zikmund, zítra slaví svátek Alexej.

Foto - ./pict/2007/04/

Přebor Prahy 31. 3. Praha Žižkov

• Výsledky přeboru Prahy 2007

• Na první letošní závod přijelo 64 závodníků z šesti českých oddílů. Závodilo se v jednotlivcích i synchronních dvojicích. Závodníci našeho oddílu podali dobré výkony.

V kategorii žáků ročník 1996-1998 nás úspěšně reprezentoval Ondřej Rausa který postoupil po povinné a volné sestavě do šestičlenného finále na třetím místě, zaskákal i finálovou sestavu dobře, ale vzhledem k menší obtížnosti své sestavy toto místo neudržel a obsadil celkové čtvrté místo. V nejvíce obsazené kategorii žákyň ročníku 1992-1995 výborně zaskákaly Petra Rychterová a Markéta Vinařová které postoupily do finále na 3. a 5. místě. Třetí naše závodnice Leona Teichmanová zaskákala dobře a obsadila celkové 13. místo. Na lepší umístění zatím její výkonost nestačí.

Ve finále předvedla Petra Rychterová druhou nejlepší sestavu, ale na zlepšení umístění to nestačilo a obsadila celkové výborné třetí místo. Markétě Vinařové finálový závod nevyšel a po nezdařeném posledním skoku klesla na celkové 7. místo z 18. závodnic. I tak je to dobré umístění vzhledem k tomu že se zde sešly nejlepší závodnice této kategorie v republice, kromě závodnic z Rožnova pod Radhoštěm, které ve stejném termínu měly Přebor Moravy. V soutěži synchronních dvojic se nám již tak dobře nedařilo a naše dvojice
    Rychterová - Teichmanová obsadila poslední páté místo.