Dnes je sobota 4. května 2024
a svátek slaví Květoslav, zítra slaví svátek Klaudie.

Foto - ./pict/2008/12/

Finále Českého a Žákovského poháru
Liberec 29. 11. 2008

K poslednímu letošnímu závodu se do Liberce sjela početná skupina závodníků, hlavně v kategorii žen kde startovalo 54. závodnic. Poslední závod je ohodnocen větším počtem bodů za umístění a tak dochází v celkových výsledcích ke změnám. Očekával se velký boj o nejvyšší místa v kategorii synchronních dvojic žen a kategorii žákyň, kde naše závodnice Petra Rychterová v průběžném pořadí byla hodnocena na 1. a 3. místě. Oba naši závodníci postoupili po povinné a volné sestavě do finále v žákovské kategorii, i když od Petry Rychterové se dalo očekávat i finále žen.

V synchronních dvojicích žen postoupila naše P. Rychterová společně s K. Solanskou z Rožnova do finále. V žácích Ondřej Rausa zaskákal ve finále dobře a obsadil 9. místo. V žákyňích se P. Rychterové finalová sestava nepovedla a klesla na 8. místo. V synchronních dvojicích žen doplatila naše dvojice opět na horší synchronnoct a obsadila 5. místo. I to však stačilo na výborné umístění v celkovém hodnocení za rok 2008.

Výsledky pátého závodu:
Ženy: P. Rychterová 11. místo
Muži: O. Rausa 15. místo
Synchron ženy: Rychterová - Solanská 5. místo
Žákyně: P. Rychterová 8. místo
Žáci: O. Rausa 9. místo

V celkovém hodnocení za rok 2008 dosáhla P. Rychterová výborného umístění v synchronních dvojicích žen, kde společně s Kateřinou Solanskou z Rožnova p. Radhoštěm obsadila druhé místo. I umístění v jednotlivcích není špatné.

Celkové výsledky Českého a Žákovského poháru za rok 2008

Ženy:

• 10. P. Rychterová (hodnoceno 80 závodnic)

• Muži:
  • 16. O. Rausa

• 32. M. Osifčin (35 bodovaných)

• Synchron ženy:
  • 2. P. Rychterová - K. Solanská (DKR - ROŽ) z 35 dvojic