Dnes je sobota 27. dubna 2024
a svátek slaví Jaroslav, zítra slaví svátek Vlastislav.

Turnaj v Hradci Králové

První turnaj roku 2009 s účastí našich hráčů se uskutečnil druhou lednovou sobotu v Hradci Králové. Naši hráči, ve složení 6 mužů a 3 ženy, hráli ve všech kategoriích. Již tradičně se začalo skupinami dvouhry mužů. Dvouhra se vůbec nevyvedla P. Duškovi, M. Godárovi a M. Hrochovi, kteří nevyhráli ani jeden ze zápasů a ve svých skupinách obsadili shodně čtvrtá místa. O něco lépe hráli M. Imlauf a O. Veverka. Každý ve své skupině skončil třetí. Nejlepšího výsledku ve skupině dosáhl O. Lehoczký, který s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou proher byl ve skupině druhý. I přesto všichni postoupili do vyřazovacích bojů. P. Dušek se nezbavil novoročního prokletí a po těsné prohře skončil celkově na 26. místě. M. Godár a M. Hroch dokázali porazit své soupeře v prvním kole, bohužel v dalším své předchozí výsledky již nezlepšili a tak se dělili o 19.-20. místo. O. Veverka prošel poměrně hladce do 3. kola, kde se střetl s přemožitelem M. Godára. O vítězi vyrovnaného zápasu, kde se soupeři přetahovali o každý bod, musel rozhodnout až třetí set. I ten byl do poslední chvíle vyrovnaný, bohužel pro nás s radostnějším koncem pro soupeře. O. Veverka se i přes kvalitní výkon musel spokojit se 15. místem. Ještě o chloupek lépe dopadl M. Imlauf, který prošel celým „pavoukem“ bez porážky a za svůj dobrý výkon byl odměněn 13. místem. O. Lehozcký jako jediný z našich hráčů, bojoval o co nejlepší umístění v „lepším pavouku“. Jeho cesta „pavoukem“ však neměla dlouhého trvání, již v prvním kole ho zastavila prohra s Hofmanem. Ondra tak skončil na pěkném 10. místě.

Startovní pole dvouhry žen čítalo 7 závodnic, ze kterých prakticky polovina byla z našeho oddílu. V bojích se soupeřkami si naše hráčky nevedly vůbec špatně, o čemž svědčí dvě umístění „na bedně“. Nejlepší z našich byla R. Koustká, která prohrála pouze utkání s pozdější vítězkou turnaje Kyselicovou a obsadila tak 2. místo. Hned za ní, na 3. místě, skončila A. Haasová, která prohrála dva zápasy s Koutskou a Kyselicovou. Poslední naše želízko v ohni H. Kobrová obsadila 6. místo.
Do kvalitně obsazené čtyřhry mužů jsme nasadili tři dvojice. První kolo soutěže se stalo zároveň i kolem posledním pro dvojici Lehoczký-Veverka. Zbývající dvě dvojice sice úspěšně prošly 1. kolem, ale prohrou 2:0 v následujícím kole pro ně turnaj skončil. V celkovém pořadí tak obsadili Imlauf s Godárem 6. místo, Dušek s Hrochem 7. místo a Lehoczký s Veverkou 10. místo.

Daleko lépe než mužům se ve čtyřhře dařilo ženám. Dvojice Kobrová-Koutská čtyřhru žen vyhrála. Jejich vítězství ještě doplnilo třetí místo A. Haasové, která hrála s Jiruškovou.

Na závěr byla ještě odehrána smíšená čtyřhra, ve které jsme již žádné místo na stupních vítězů nezískali. Nejlépe se dařilo páru Koutská-Imlauf, kteří po prohře v semifinále skončili na 4. místě. Páry H.Kobrová-P. Dušek a A. Haasová-M. Krejzl, po prohře v prvním kole, obsadili dělené 6.-7. místo.