Dnes je sobota 27. dubna 2024
a svátek slaví Jaroslav, zítra slaví svátek Vlastislav.

Victor cup

V měsíci únoru se naši hráči zúčastnili jednoho z kol tradičního turnaje Victor cup v Kralupech nad Vltavou. Tento turnaj je velmi prestižní, neboť se ho účastní i bývalí prvoligoví a druholigoví hráči. Turnaj se hraje ve dvou skupinách. Náš oddíl reprezentovalo družstvo Sokolíci A ve složení R. Koutská, M. Imlauf a M. Krejzl (Malé Svatoňovice) a družstvo Sokolíci B ve složení Helena Kobrová, Petr Dušek a Martin Godár. Oba týmy byly nasazeny do skupiny B (mírně pokročilí), neboť skupina A je tvořena bývalými registrovanými hráči. V skupině B tak každý z „našich“ týmů sehrál 6 utkání. Jedno utkání se skládá z jedné čtyřhry a dvou mixů hraných na jeden set.

Sokolíci A začali poměrně dobře a první dva zápasy vyhráli shodně 2:1 na sety. Ve třetím zápase lehce zaváhali a těsně podlehli 1:2. Poté opět dvakrát zvítězili 3:0 na sety a soupeřům tak nedali žádnou šanci. O lepší umístění v celém turnaji se připravili závěrečnou porážkou 0:3, a skončili tak ve skupině B na konečném 6. místě.

Sokolíci B svůj start nezvládli a prohráli hned první dva zápasy. V následující hře ochutnali pocit prvního vítězství, který jim ale v další hře zhořkl jasnou porážkou 0:3. Chuť si spravili v posledních dvou zápasech, kdy shodně vyhráli 2:1 na sety. Dosáhli tak vyrovnané bilance 3 výher a 3 porážek, která v konečném součtu znamenala 10. místo.

Po měsíci se naše družstva do Kralup n. V. vrátila. Složení družstev doznalo malých změn. Tým Sokolici A byl zřejmě pod vlivem kritiky na minulé kolo tvořen jen hráči našeho oddílu - R. Koutskou, M. Imlaufem a J. Imalufem. I v březnu byly ambice tohoto týmu vysoké, a tak doufali minimálně ve stejný výsledek jako v únoru. Tento cíl se jim však začal hroutit od prvního utkání, ve kterém podlehli soupeři 1:2. O moc lépe se jim nedařilo ani v dalších utkáních, kdy zřejmě ještě zaskočeni prohrou z prvního utkání, zaznamenali hned další tři prohry 1:2 v řadě. I přesto, že dobré umístění bylo v nedohlednu, Sokolíci A ještě zabojovali a poslední dvě utkání vyhráli. V konečném pořadí tak obsadili 11. místo ze 14 týmů. Vzhledem ke kvalitám tohoto družstva je toto umístění opravdu velký propadák.

Větších změn doznalo družstvo Sokolíci B, které hrálo ve složení K. Haasová, O. Lehoczký a P. Dušek. Pro toto družstvo se turnaj vyvíjel úplně jinak než pro Sokolíky A. Sice do turnaje vstoupili také porážkou 1:2, ale ta je motivovala k lepším výkonům. Následující zápas totiž stejným poměrem vyhráli. Ve třetím utkání nepřipustili soupeři ani jeden bod a jasně vyhráli 3:0. Vítězné tažení našich pokračovalo i v dalších 3 utkáních, které shodně vyhráli 2:1 na zápasy. Výborná bilance 5 výher a 1 porážka znamenala pro Sokolíky B nečekaný úspěch v podobě skvělého 2. místa ve skupině B.

Naše týmy se v ostré konkurenci neztratily. Hlavně skvělé umístění Sokolíků B před turnajem rozhodně nikdo nečekal. Naši radost kazí umístění Sokolíků A. Doufejme, že příště dosáhnou minimálně stejného umístění jako v únoru, a vrátí se tak do horních pater tabulky, kam svou kvalitou určitě patří.