Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Český závod věkových skupin 23. 5. 2009

Tohoto závodu se zúčastnil velký počet závodníků ze 7. odílů. V kategoriích jednotlivců 78 závodníků a v synchronních dvojicích 26 dvojic. Závod byl náročný pro závodníky i rozhodčí kteří museli celé odpoledne bedlivě sledovat závodníky. Závodu se zúčastnilo i 7. našich závodníků. V nejmladší kategorii 9 až 10 let si výborně vedla Lucie Panochová která si po dvou sestavách zajistila postup mezi šest nejlepších kde po velkém boji obsadila celkové 4. místo. Rozdíl mezi třetí a pátou závodnicí byl 0,2 bodu. Druhé naši závodnici Kateřině Tomíčkové se nepovedla druhá sestava a obsadila 13. místo. V žácích Tomáš Větvička obsadil 5. místo.

V nejvíce obsazené kategorii žákyň 11 až 12 let se naše závodnice neprobojovaly na přední místa a obsadily 18.místo Barbora Fišerová a 20. místo Alena Baťová. Ve stejné věkové skupině žáků náš Ondřej Rausa opět předvedl horší provedení svých sestav a obsadil 6. místo. V druhé nejpočetněji obsazené kategorii dívek 15 až 16 let přesvědčila Petra Rychterová o své výkonosti a s velkým náskokem obsadila druhé místo za svoji partnerkou ze synchronních dvojic.

V závodě synchronních dvojic 9 až 10 let překvapila dvojice K. Tomíčková - L. Panochvá která po slabší první sestavě předvedla nejlepší druhou i finálovou sestavu a zvítězila Stala se tak nejlepší synchronní dvojicí této kategorie v České republice v roce 2009. Dvojice chlapců O. Rausa - T. Větvička nestašila na své soupeře a skončila na posledním 4. místě.

Dvojice dívek B. Fišerová - A. Batová zaskákala celkem dobře a obsadila 4. místo.
V synchronních dvojicích dívek 15 ař 16 let přesvědčila dvojice P.Rychterová - K. Solanská (DKR -ROŽ) o svých kvalitách, zvítězila s velkým náskokem a stala se také nejlepší dvojicí ČR na rok 2009. A obhájila tak své loňské prvenství.

Přebor ČOS 24. 5.

Druhý den se konal další závod za účasti závodníků ze Sokolských jednot. Také zde dosáhli naši závodníci dobrých výsledků.

V kategorii žákyň 8 až 11 let se zlepšila B. Fišerová a obsadila 6. místo, A. Baťová 10. místo, nedařilo se L. Panochové která obsadila 13. místo a K. Tomíčková 14. místo. Ve stejné kategorii žáků obsadil O. Rausa 5 a T. Větvička 6. místo. V kategorii žen opět dobře zaskákala P. Rychterová a obsadila 3. místo. V synchronních dvojicích dívek 8 - 11 opět výborně zaskákala dvojice K. Tomíčková - L. Panochová která po dvou sestavách postupovala do finále na prvním místě s náskokem 0,7 bodu. Menší synchronost finálové sestavy znamenala konečné druhé místo při stejném bodovém zisku jako vítězná dvojice. Překvapením byl výkon naši druhé dvojice B. Fišerová - A. Baťová která předvedla nejlepší finálovou sestavu a obsadila 3. místo. Dvojice O. Rausa - T. Větvička obsadila 4. místo.

Oba závody proběhly dobře díky obětavé práci několika lidí kteří se podíleli na přípravě a chodu závodů. Poděkování patří i našm sponzorům kteří věnovali ceny pro závodníky. Město Dvůr Králové n.L., Autu-moto help, Auto Qualt, Elektro Teichmanovi, ELKOV elektro a.s. Pardubice, ELKTRAM spol s r.o. Trutnov, PETR BIKE Dvůr Králové a Florbalové a sportovní potřeby Michal Janeček. Dopravu trampolín zajistila firma Rodos.