Dnes je středa 15. května 2024
a svátek slaví Žofie, zítra slaví svátek Přemysl.

Foto - ./pict/2010/06/

3. závod Českého a Žákovského poháru

Na tento závod odjela pouze Petra Rychterová aby zde bojovala o další body v kategorii žen v jednotlivcích i synchronních dvojicích. V kategorii jedotlivců startovalo 40 závodnic a Petra vstoupila do závodu dobře s osmou nejlepší povinnou sestavou. Ve volné sestavě dostala o něco méně bodů za provedení, ale stačilo to na postup do finále z desátého místa. V letošním ročníku došlo ke změně v hodnocení a body za kvalifikační kolo se nesčítají s finálovou sestavou. Petra měla ve finále čtvrtou nejlepší sestavu a tak obsadila celkové 4. místo. Také v synchronních dvojicích žen Petra Rychterová se svojí partnerkou Štěpánkou Matuštíkovou z Rožnova p. R. zaskákaly dobře a obsadily v kvalifikaci 8. místo. Ve finále zlepšily provedení i synchronnost a bylo z toho 5.místo.

Přebor Čech

O týden později se konal ve stejné hale Přebor Čech kterého se zúčastnili závodníci sedmi Českých oddílů. Zde si ve vloženém závodě pro mladé závodníky výborně vedla naše Adéla Hulíková která obsadila druhé místo. V závodních sestavách v kategorii dívek 2002 - 2001 obsadila Aneta Zapletalová 13. místo. V kategorii chlapců 2000 - 1999 obsadil Tomáš Větvička pěkné 5. místo. V kategorii žákyň 1998 - 97 obsadila Alena Baťová 10. místo a ve stejné kategorii žáků skončil Ondřej Rausa po nepovedené povinné sestavě na posledním osmém místě. V kategorii žen obsadila Petra Rychterová 4. místo.