Dnes je čtvrtek 2. května 2024
a svátek slaví Zikmund, zítra slaví svátek Alexej.

Úspěšné turnaje v závěru roku

Třikrát zlatý Hradec Králové

Poslední z hradeckých turnajů v roce 2010 se uskutečnil v sobotu 11. 12. 2010. Patrně pod návalem sněhu spousta hráčů zapadla, a tak účast nebyla tak veliká jako o měsíc dříve. I tak se v Hradci sešla početná skupina asi 30 hráčů a hráček. Náš oddíl reprezentovalo 6 hráčů a 3 hráčky, kteří zasáhli do bojů ve všech uskutečněných disciplínách, a hlavně hráčkám se velmi dařilo.

Nejpočetnější zastoupení jsme měli ve dvouhře mužů, které se zúčastnila naše kompletní šestice. Ze základní skupiny nepostoupili M. Hroch a O. Veverka. V následujícím horším pavouku však již nezaváhali, až se spolu utkali o celkové 13. místo. Lépe dopadlo utkání pro M. Hrocha, který tak obsadil 13. pozici a O. Veverka skončil na 14. místě. Ostatní hráči bojovali o celkové umístění v lepším pavouku o 1. – 12. místo. Zde si moc nezahrál O. Lehoczký, který prohrál hned první utkání a obsadil celkové 11. místo. Lépe se vedlo M. Imlaufovi, který obsadil místo osmé. Na šestém místě se umístil J. Imlauf. Nejlepším naším hráčem v dvouhrách byl P. Dušek, který prohrál až ve finále s Říhou a obsadil 2. místo.

Dvouhra žen se stala jasnou záležitostí naší hráčky A. Haasové, ve které neprohrála ani jedno ze svých utkání a stala se tak vítězkou této disciplíny. Těsně za medailovou pozicí, na 4. místě, se umístila Iva Dušáková. Na šestém místě skončila, při premiéře v této disciplíně, Jana Veverková.

Ženám se opravdu dařilo, což potvrdila i následující čtyřhra. Do té zasáhla dvojice A. Haasová – J. Veverková a I. Dušáková – Jirušková (Chrudim). Nejlépe se s celou soutěží popasovala dvojice Haasová -Veverková, která vyhrála vše a obsadila první místo. Na místě vytvořená dvojice Dušáková - Jirušková byla jen o jedno místo horší, právě kvůli prohře s naší vítěznou dvojicí.

Ve čtyřhře mužů jsme dosáhli taktéž úspěchů. Naše nejlepší dvojice J. Imlauf – M. Imlauf obsadila v silné konkurenci výborné třetí místo. Zbývající dvě naše dvojice se utkaly pouze o 5. a 6. místo. Toto utkání vyhrála dvojice M. Hroch – O. Lehoczký a obsadila tak 5. místo. Na dvojici P. Dušek – O. Veverka zbylo místo šesté.

Poslední disciplínou byla tradičně smíšená čtyřhra, do které zasáhly tři naše dvojice. Zlatý hattrick v této disciplíně zkompletovala A. Haasová, která hrála společně s J. Imlaufem a nezaznamenali v průběhu soutěže ani jednu porážku. Nechybělo mnoho a mohlo se odehrát ryze dvorské finále, ale dvojice J. Veverková – O. Veverka nedokázala rozhodující utkání dotáhnout do vítězného konce. Zbyl na ni jen boj o třetí místo, ve kterém byl nad jejich síly pár Jirušková - Šlechta. I konečné 4. místo je však pěkné. Poslední náš pár v soutěži I. Dušáková – M. Hroch obsadil s notnou dávkou štěstí místo páté.

Bronzová Lomnice nad Popelkou

Úplně posledním turnajem roku 2010 se pro naše hráče stal turnaj v Lomnici nad Popelkou pořádaný 28. 12. V konkurenci 16 soupeřů v každé disciplíně se představila i početná skupina našich hráčů. Bohužel pěknému prostředí haly již neodpovídala organizace, která turnaj poměrně degradovala. Pořadatelé zvolili herní systém na dva sety do 11 bodů, který z turnaje udělal nepatřičnou grotesku.

Do startovního pole dvouhry mužů se vešel pouze J. Imlauf, který se celou dobu nemohl srovnat s nešťastně zvoleným herním systémem. I přes tento „handicap“ nakonec obsadil pěkné 5. místo.

Do dvouhry žen zasáhla dvojice našich hráček L. Dušková a V. Šourková. L. Dušková předvedla dobrý výkon a v boji o 3. místo porazila Vlastu Seidelovou z Malých Svatoňovic. V. Šourková, při premiérovém startu ve dvouhře, skončila na krásném 5. místě.

Další v pořadí byla utkání čtyřher. Ve čtyřhře mužů se žádné z našich dvojic příliš nevedlo. Ze základní skupiny nepostoupila favorizovaná dvojice J. Imlauf – M. Imlauf. Další dvojice Godár – Lehoczký vypadla hned v úvodu vyřazovacích bojů a v následné dohrávce o umístění obsadila celkově 6. místo. Ani nejlépe postavená dvojice po základní skupině P. Dušek – O. Veverka nedokázala dále postoupit, když těsně prohrála se Svatoňovickou dvojicí Plecháč – Štěpán. V následujících zápase o pořadí pak marně hledala vítěznou formu a celkově se propadla až na 7. místo.

Daleko lépe se dařilo dvojici L. Dušková – V. Šourková ve čtyřhře žen, která dosáhla na medailové umístění. V konkurenci pěti dvojic obsadila 3. místo.
Závěrečná soutěž smíšených dvojic se dá s nadsázkou označit jako trénink našich dvojic. Obě dvojice L. Dušková – M. Imlauf a V. Šourková – P. Dušek na sebe totiž narazily v základní skupině, ze které obě postoupily. V následujících vyřazovacích bojích shodně prohrály a vyhrály, aby se následně spolu opět utkaly v boji o 5. místo. Tento souboj dopadl lépe pro pár L. Dušková – M. Imlauf, který tak obsadil 5. místo. Na pár V. Šourková – P. Dušek zbyla konečná 6. pozice.

Poslední dva turnaje ukázaly, že ženy jsou výrazně úspěšnější než muži. Doufáme tedy, že jim úspěšná forma vydrží i v následujícím roce. No a muži se snad v novém roce polepší, když nic jiného, mohli si to dát jako pěkné předsevzetí.