Dnes je čtvrtek 2. května 2024
a svátek slaví Zikmund, zítra slaví svátek Alexej.

Foto - ./pict/2011/03/

Závod o skokana Libereckého kraje 5. 3. 2011 Liberec

• výsledky (pdf)

• Do Liberecké Tipsport arény se sjelo na 125 závodníků ze šesti Českých oddílů. Sokol Dvůr Králové zde reprezentovalo 12 závodníků v pěti kategoriích. Závodníci skákali povinnou a volnou sestavu a od ročníku 2000-2001 prvních 8 ještě finálovou. V první kategorii kde startovali naši zástupci byly dívky r. 2002-2003. A to Adéla Šebková, Adéla Hulíková, Andrea Trníková a Barbora Vosáhlová. Nejlepší výkon předvedla B. Vosáhlová která zaskákala druhou nejlepší povinnou sestavu a obsadila výborné 8. místo. A. Šebková zaskákala také dobře a obsadila 11. místo. Další naše závodnice A. Hulíková po pěkně zaskákané povinné sestavě neustála doskok a upadla což znamenalo ztrátu 0,5 bodu od každého rozhodčího a obsadila 12. místo. Čtvrtá závodnice A. Trníková přehodila dva skoky v povinné sestavě a tím pádem byla hodnocena jen z pěti skoků a i přes větší obtížnost své volné sestavy ztrátu nedohnala a obsadila 19. místo z 22 startujících. Ve stejné věkové kategorii chlapců zaskákal dobře Pavel Novák i přesto že chodí na trenink jen jednou týdně a obsadil 7. místo. Druhý náš zástupce Dominik Linda doskočil poslední skok jedné sestavy na kryt per a byl klasifikován z 9 skoků a obsadil 8. místo.

V kategorii dívek r. 2001-2000 se zúčastnila Anna Nováková, Aneta Zapletalová a Michala Seidenglancová. Nejlépe se umístila A. Zapletalová která obsadila po dobrém výkonu 10. místo. Další naše závodnice A. Nováková která také trenuje jednu týdně obsadila 15. místo a M. Seidenglancová po měsíčním tréninku 16. místo. V kategorii chlapců příjemně překvapil Josef Drtina který se probojoval do finále a obsadil cekové 7. místo. Tomáš Větvička po dobře zaskákané kvalifikaci z níž postupval do finále na 5. místě neskočil finálovou sestavu a obsadil 8. místo.
    V kategorii dívek r. 98-99 naše Barbora Fišerová postoupila do finále a po slušně zaskákaných sestavách obsadila 7. místo.

Některým našim závodníkům závod nevyšel nejlépe i když 16 nebo 19 místo není tak špatné vzhledem k účasti závodníků ze všech Českých oddílů a od ročníku 2002 i účasti závodníků kteří skákali v loňském roce v závodech Českého poháru.

Dalším závodem bude 16. 4. Litoměřický kalich a potom již závody Českého poháru který začíná v Jablonci nad Nisou.