Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Jste 16032024. návštěvník našich stránek.

Český závod věkových skupin Rožnov p. R.

Skupina našich závodníků vyjela do Rožnova již v pátek odpoledne, aby jsme stihli sobotní dopolední trenink a od 11. hodin nás čekal náročný a dlouhý závod. Do Rožnova přijelo na 80 závodníků od 9 do 18 let z 8 oddílů, kteří závodili v jednotlivcích i synchronních dvojicích. Závodníci zde skákali dvě volné sestavy a prvních 6. v každé kategorii ještě finálovou.

Náš oddíl reprezentovalo 8 závodníků. V jednotlivcích v kategorii dívek 9-10 let nepřekonala velkou trému Andrea Trníková a obsadila 11. místo z 15 závodnic. Druhá naše závodnice Michala Seidenglancová zvládla závod výborně a obsadila pěkné 8. místo. Míša začala skákat až v letošním roce. Ve stejné věkové kategorii chlapců udělal Pepík Drtina chybu při doskoku v posledním skoku a obsadil 7. místo. Do finále postoupil při svém prvním závodě Aleš Svoboda a obsadil 6. místo. V kategorii 11-12 let zaskákala dobře Anička Nováková a obsadila 8. místo, což je dobré umístění vzhledem k tomu že dojíždí jednou týdně z Borovničky.

V kategorii chlapců 11-12 let Tomáš Větvička nezaskákal dobře, sice postoupil do finále, ale obsadil až 6. místo. Také v kategorii dívek 13-14 let se našim závodnicím moc nedařilo a obsadily Alena Baťová 13. a Barbora Fišerová 15. místo. Lepších umístění jsme dosáhli v kategorii synchronních dvojic. Nejlepší dvojicí kategoriie 11-12 let v ČR se stala Anna Nováková a Michala Seidenglancová. Ve stejné věkové kategorii chlapců obsadili Josef Drtina a Tomáš Větvička 3. místo. Škoda zaváhání v první sestavě, umístění mohlo být o jednu pozici lepší. Synchron dívek 13-14 let zaskákala dvojice Alena Baťová a Barbora Fišerová dobře a postoupila do finále na 5. místě. Zde díky lepší synchronosti postoupily na celkové 4. místo.

Po náročné sobotě, hlavně pro rozhodčí, když závod trval od 11 do 21,30 h. jsme se v neděli vydali na prohlídku skanzenu v Rožnově. Na zpáteční cestě jsme se ještě podívali do muzea Olomouckých tvarůžků v Lošticích.