Dnes je pondělí 6. května 2024
a svátek slaví Radoslav, zítra slaví svátek Stanislav.

Přivezli jsme ze župního přeboru ve sportovní gymnastice a ve šplhu 37 medailí!

• Výsledky šplh (XLS)

• Výsledky sportovní gymnastika (XLS)

• 14. dubna se konal v Náchodě župní přebor ve sportovní gymnastice a ve šplhu, kterého se tentokrát zúčastnilo 125 závodníků ze sedmi jednot, z toho 46 Královédvoráků.

Nejmladší žactvo soutěžilo v gymnastickém trojboji, mladší žáci, žákyně, dorostenky a ženy ve čtyřboji a starší žáci v pětiboji. Součástí závodu byl i přebor ve šplhu.

Naše gymnastky a gymnasté vybojovali ve velké konkurenci tři přebornické tituly, které získali S. Erbenová, A. Rutrlová a S. Rajsner, a po osmi stříbrných (K. Šturmová, N. Bujárková, N. Šedivá, T. Růžičková, O. Rausa, N. Erben, F. Vlček, a J. Kortan) a osmi bronzových medailích (S. Machačová, E. Špatenková, N. Drápalíková, B. Síbrová, A. Šedivá, J. Šturmová, J. Mikyska, J. Grus).

Ve šplhu má Sokol Dvůr Králové hned sedm přeborníků župy, A. Rutrlovou, N. Skutovou, V. Bezrovou, S. Rajsnera, J. Gruse, J. Mikysku a N. Erbena, dále pět stříbrných (D. Horníková, D. Chytráčková, O. Rausa, O. Schreiber a P. Rausa) a šest bronzových medailí (M. Fišerová, N. Bujárková, N. Šedivá, B. Hysková, J. Šturmová, J. Kortan).

Závodníky nyní čeká poslední část závodu v sokolské všestrannosti, a to přebor v atletice. Ten rozhodne o tom, kdo postoupí a bude reprezentovat župu Podkrkonošskou na republikovém přeboru České obce sokolské. Byli bychom samozřejmě rádi, aby se do tohoto prestižního závodu probojovalo co nejvíce našich zástupců.

Naše gymnastky navíc čeká 6. května mistrovství ČR v soutěži Team – Gym, které se koná v nedalekém Trutnově. Zveme všechny příznivce gymnastiky, aby neváhali a navštívili tuto, pro náš region vzácnou, akci. Budete mít jedinečnou možnost vidět českou špičku tohoto mladého sportovního odvětví.