Dnes je středa 15. května 2024
a svátek slaví Žofie, zítra slaví svátek Přemysl.

2. závod Českého a Žákovského poháru 28. 4. 2012 Litoměřice

Do Litoměřic přijelo 68 závodníků z 8 oddílů, aby bojovali o další body do Českého poháru. Nás zde zastupovala v kategorii žen a žákyň Barbora Fišerová a v mužích a žácích Tomáš Větvička. V ženách zaskákala B. Fišerová dobře, ale její výkon nestačil v konkurenci 45 závodnic na postup do desetičlenného finále. Po dvou sestavách obsadila v kategorii žen 34. a v žákyních 25. místo. Lépe se dařilo T. Větvičkovi, když v soutěži mužů obsadil 13. místo a v žácích postoupil do finále na 9. místě. Po finálové sestavě si ještě umístění zlepšil a obsadil 5. místo. Oba naši závodníci v tomto závodě splnili limit pro účast na Mistrovství republiky žactva a Mistrovství republiky družstev.

Litoměřický Kalich

Druhý den se konal 21. Litoměřický Kalich, kterého se zúčastnili závodníci šesti Českých oddílů. Nás zde zastupovalo šest dívek a jeden chlapec - všichni v kategorii 2001-2002. Nejlepšího umístění dosáhl Josef Drtina, který v konkurenci 8 závodníků předvedl nejlepší povinnou sestavu a obsadil 3. místo se ztrátou 0,1 bodu na druhé místo a 0,9 bodu na první místo. V nejvíce obsazené kategorii dívek dosáhla nejlepšího umístění a to 4. místa Michala Seidenglencová a předhonila závodnice které skákaly těžší sestavy.

Umístění našich dalších závodnic:

• Aneta Zapletalová 6.

• Andrea Trníková 16.