Dnes je úterý 14. května 2024
a svátek slaví Bonifác, zítra slaví svátek Žofie.

Liberecký skokan 2013

• Výsledky kvalifikace (PDF)

• Výsledky finále (PDF)

• Sportovní kalendář 2013 (XLS)

• V sobotu 23. 2. se v Liberci konal první závod letošní sezony, kterého se zúčastnilo 11 členů našeho oddílu. Soutěžilo se v povinné a volné sestavě v jednotlivcích i synchronních dvojicích. V soutěži jednotlivců skákali ti nejlepší ještě finálovou sestavu. Do Liberce přijelo 109 závodníků z 5 oddílů z Čech, byla to náročná soutěž pro pořadatele i rozhodčí. Závody trvaly od 9 do 17 hodin.

V kategorii žáků ročník 2004 až 2005 se mezi sedmi závodníky představil i náš nejmladší závodník Erik Motal a vedl si výborně. V kvalifikaci obsadil první místo a ve finále obsadil druhé místo.

V nejvíce obsazené kategorii dívek 2002 až 2004 uniklo Barboře Vosáhlové finále a skončila na 9. místě. Další naše závodnice Natálie Jiranová zaskákala na svém prvním závodě dobře a i s lehčí sestavou obsadila 12. místo. Umístění našich dalších dívek: Michaela Hrnčířová 14. Andrea Trníková 17. a Anna Vodehnalová 20. místo.

Ve stejné věkové kategorii chlapců, kde skákalo 11 závodníků, obsadil v kvalifikaci Petr Novák 3. místo a Nikolas Steiner 6. místo a oba postoupili do finále. V něm se Petr Novák ještě zlepšil a obsadil 2. místo. Nikolas Steiner pak skončil na 5. místě.

V kategorii dívek 2000 až 2001 obsadila v kvalifikaci po výborném výkonu první místo naše Michala Seidenglancová, Anna Nováková skončila pátá s nejlepším časem z této kategorie. Škoda že tato závodnice dojíždí pouze jednou týdně z Borovničky. Ve finále obsadila Míša Seidenglancová 3. místo, opět s nejlepší výškou sestavy, ale horší provedení.

V kategorii chlapců 2000 až 2001 z osmi závodníků zaskákal obě sestavy nejlépe Josef Drtina a postoupil do finále z prvního místa. V něm ještě zlepšil provedení a výšku své sestavy a zaslouženě zvítězil.

V synchronních dvojicích jsme nedosáhli tak dobrých výsledků jako v jiných závodech. V kategorii dívek 2000 až 2003 obsadila dvojice A. Trníková - B. Vosáhlová 6. místo a A. Nováková - M. Seidenglancová 8. místo. V chlapcích potom dvojice N. Steiner - P. Novák 4. místo. Tato dvojice však skákala svůj první závod.