Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

18. 7. 2012 - Cestovatelé z Ježkova putovali Itálií
Po pondělní cestě do Anglie, kde táborníci absolvovali závod osmiveslic a pomohli vyřešit Sherloku Holmesovi zapeklitý případ vraždy lorda Baskervilla, pokračovalo v úterý putování do slunné Itálie. Zde si zahráli táborníci hru mafie a tvořili rámečky z těstovin. Dětem se líbil také spagettitrojboj. Ve středu cesta pokračovala do Japonska a Číny. Zde čekají cestovatele zápasy sumo a také se budou učit jíst čínskými hůlkami.

16. 7. 2012 - Táborníci pokračovali návštěvou Anglie
V pondělí navštívili táborníci Anglii. Posnídali anglickou snídani a poté družstva změřila síly v soutěži osmiveslic. Družstva si oblékla trička v barvách svých družin. Etapová hra se rozběhla na plné obrátky. Večer čeká děti noční hra na motivy románu Pes baskervillský.

15. 7. 2012 - Tábor na Ježkově zahájen
V sobotu byl zahájen jubilejní, 20. tábor na Ježkově. Tentokrát se jej účastní 59 táborníků. Tábor byl zahájen netradičně, u sokolovny. To aby mohly děti ihned odcestovat na cestu kolem světa s cestovní agenturou Kudykam. První zastávkou na cestě kolem světa byla Amerika. Děti prožily první den a část druhého dne na sokolském tábořišti na Americe ve Starobuckém Debrné. Zde byla pro ně připravena první etapa hry - putování po Americe. První táborovou noc děti prožily pod širým nebem plným hvězd. Dopoledne následoval výlet na Slučí kameny a poté přesun na Ježkov. Přejme jim, aby se letošní tábor vydařil tak, jako tyto dva první dny. -pš-

10. 7. 2012 - I. program XV. všesokolského sletu
Podívejte se na záznam I. sletového programu.

10. 7. 2012 - Sokolské minuty
Sokolské minuty se vysílaly během sletu. zopakujte si krásné sletové okamžiky.

10. 7. 2012 - Sletové album
Podívejte se na pěkné sletové album.

10. 7. 2012 - Sletové fotky J. Erbena II
Další část fotografií J. Erbena ze sletu.

10. 7. 2012 - Oficiální zpráva k všesokolskému sletu
Přečtěte si tiskovou zprávu České obce sokolské.

10. 7. 2012 - Další stránky se sletovými fotkami
Zde najdete fotky ze všech sletových akcí.

10. 7. 2012 - Sletové fotky Jirky Erbena I.
Slet objektivem Jirky Erbena.

10. 7. 2012 - Podívejte se na pěkný příspěvek o sletu
Podívejte se na pěkný příspěvek o sletu.

10. 7. 2012 - Video skladby Ať žijí duchové
Podívejte se na skladbu Ať žijí duchové.

10. 7. 2012 - Doubravice si připomněla 70. výročí úmrtí bratra Karla Ježka
9. července se sešli u bývalé doubravické školy obyvatelé Doubravice, pamětníci a zástupci Sokola, aby si připomněli 70. výročí od úmrtí řídícího učitele bratra Karla Ježka. Pietního aktu se zúčastnila také dcera Karla Ježka, paní Jiřina Jarošová, která přijela z dalekých Napajedel. Akci zahájil starosta obce pan Vít Paula, který vyzdvihl osobnost K. Ježka, který nasadil doubravickým vysokou morální laťku, dále vystoupil pan Josef Štěpán, žák Karla Ježka, se svou vzpomínkou na milovaného učitele a cvičitele Sokola, Lucie Baliharová přečetla vzpomínku paní Jarošové, Anežka Hornychová přečetla vzpomínku na chvíle zatčení K. Ježka od Maryšky Kuncové. Vzdělavatelka Sokola Pavlína Špatenková vyzvihla odvahu K. Ježka a dalších jeho spolupracovníků, kteří v době stanného práva, v atmosféře všudypřítomného strachu ze smrti, neváhali pokračovat v odbojové činnosti a proměnit tak slova o lásce k vlasti v činy. Účastníci se po skončení akce sešli v bývalé škole, dnes domě Karla Ježka, aby si společně zavzpomínali.

10. 7. 2012 - Sletové fotografie
Na fotografiích Romana Kopeckého představujeme cvičence skladeb Ať žijí duchové a Muzikantova písnička.

9. 7. 2012 - Připomeňte si atmosféru sletového průvodu
Připomeňte si atmosféru sletového průvodu.

9. 7. 2012 - Vzpomínka na bratra Karla Ježka
V době, kdy byla naše země v bezprostředním ohrožení před nacistickým nepřítelem, se našli lidé, jimž osud naší vlasti nebyl lhostejný, a zapojili se do protifašistického odboje. Jedním z nich byl také řídící učitel Karel Ježek, který přijal úkol zapojit se do sokolské odbojové organizace Jindra ve skupině S-21-B.

9. 7. 2012 - K událostem na Bohdašíně v roce 1942
27. května 1942 provedli českoslovenští vojáci Jan Kubiš a Jozef Gabčík atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, bylo vyhlášeno stanné právo a celý policejní aparát v Protektorátu pátral po atentátnících a jejich pomocnících.

9. 7. 2012 - Připomenutí tragických událostí roku 1942
V sobotu se zúčastnila početná výprava královédvorských sokolů pietních vzpomínek na Bohdašíně, Končinách a v Malých Svatoňovicích. Zde všude si připomněli účastníci události, které se odehrály právě před 70 lety. Naši krojovaní členové stáli četnou stráž u pomníků a poklonili se tak památce členů skupiny S-21-B, jejíž členové byli za pomoc parašutištovi Jiřímu Potůčkovi z výsadku Silver A popraveni 9. července v Pardubicích na Zámečku.

9. 7. 2012 - II. program XV. všesokolského sletu
V pátek 6. července se konal II. program sletového vystoupení. Tentokrát provázelo cvičence obrovské vedro. Zaplněné tribuny odměňovaly cvičence opět bořlivým potleskem. Slet se opravdu velmi vydařil, sokolové dokázali, že jejich program je moderní a má co nabídnout dnešní společnosti.

9. 7. 2012 - I. program XV. všesokolského sletu
Ve čtvrtek 5. července se konal I. sletový program. Vystoupení sokolů provázela bouřka a liják, které však nesnížily úrověň předvedených skladeb. Cvičenci cvičili s odhodláním a velkým nadšením. Diváci přijímali předvedené výkony bouřlivým potleskem. Vystoupení Věrné gardy ocenili potleskem ve stoje.