Dnes je pátek 26. dubna 2024
a svátek slaví Oto, zítra slaví svátek Jaroslav.

22. 9. 2009 - Letní soustředění gymnastů
Také letos se konalo tradiční gymnastické soustředění, které pořádal gymnastický oddíl Lokomotivy Trutnov ve spolupráci s oddíly Sokola Dvůr Králové n. L., Baník Žacléř, Sokola Plzeň a ASPV Kamenice. V předposledním srpnovém týdnu se jej v Hostinném zúčastnilo šedesát dětí ve věku od 4 do 16 let. Mezi nimi také dvacítka královédvorských gymnastek a gymnastů pod vedením I. Žitnákové, A. Novákové a P. Špatenkové.

21. 9. 2009 - Královédvorští sokolíci v Praze
Náčelnictvo České obce sokolské každoročně připravuje Setkání sokolských závodníků s názvem Parník Vltava, která je určena vždy pro čtyři vybrané cvičence z každé ze 42 žup, které jsou sdruženy v ČOS. Náčelnictvo župy Podkrkonošské-Jiráskovy rozhodlo, že v letošním roce provede nominaci jejích reprezentantů jednota Sokol Dvůr Králové n. L. Cvičitelé nominovali do Prahy T. Hulíkovou, E.Špatenkovou, J. Mikysku a V. Obsta, kteří dlouhodobě dobře reprezentují Sokol.

12. 9. 2009 - Sokolky na European Kids Athletic Games
Již po čtvrté se v Brně konaly Evropské dětské atletické hry (European Kids Athletic Games), které pro děti ve věku 11 – 15 opět uspořádal brněnský atlet Ctibor Nezdařil. Atletický oddíl Sokola Dvůr Králové n. L. pravidelně vysílá na EKAG své nejlepší závodnice. Účast je pro ně odměnou za celoroční dobrou práci. V letošním roce reprezetovaly Sokol Dvůr Králové K. Holubová, Z. Vítková, K. Chaloupková, K. Malá, A. Holubová a M. Hanzlíčková

28. 8. 2009 - Lovci mamutů na Ježkově - zpráva o letošním táboře
Také letos tábořili dvorští sokolové na svém tábořišti Ježkov u Doubravice. Letos zde tábořilo rekordních 54 dětí a 14 dospělých. Protože se v průběhu prázdnin nenašla skulinka k uveřejnění zprávy o našem táboře, nabízíme vám ji se zpožděním až nyní.

28. 8. 2009 - Tento týden zahájíme nový cvičební rok
V září bude zahájen nový cvičební rok. Rozvrh najdete na internetu. Kdy konkrétně zahajují jednotlivé oddíly najdete zde.

25. 6. 2009 - Mistrovství České republiky ve skocích na trampolíně seniorů a juniorů v Liberci
20. června se v Liberecké hale u Tipsport areny konalo Mistrovství České republiky ve skocích na trampolíně. Petra Rychterová si z tohoto závodu přivezla 3 medaile.

8. 6. 2009 - Badmintonový turnaj v Rychnově n. K.
Poslední turnaj letošní sezóny, kterého se zúčastnili dvorští badmintonisté

8. 6. 2009 - Victor cup
V sobotu 2.5. vyvrcholil posledním 8. kolem letošní ročník Victor cupu

7. 6. 2009 - Článek a zvukový záznam pořadu Sokolové ve 2. světové válce
Sokolský odboj za druhé světové války je v současnosti pozapomenutou kapitolou českých dějin... Hned po 15. březnu 1939 začali sokolové organizovat odboj proti okupantům. Ještě před zastavením činnosti Sokola byla zahájena perzekuce vedení Československé obce sokolské, činovníků žup i jednot. Přes 12 000 členů Sokola bylo odvlečeno do koncentračních táborů. Další ilegálně opustili Protektorát a neváhali položit své životy na frontách II. světové války i během Slovenského národního povstání. Sokolský odboj za druhé světové války je ústředním tématem dnešní Třetí dimenze. Je úloha členů Sokola v odboji dostatečně historicky popsána? Proč se na jejich činnost často zapomíná? Nakolik spolupracovali s ostatními složkami odboje? Čím procházely sokolské rodiny v období druhé světové války? Pozvání Petra Mančala přijali historik Jan B. Uhlíř z Vojenského historického ústavu a Dagmara Evaldová, pamětnice nacistické perzekuce.

3. 6. 2009 - Přebor ČOS v atletickém čtyřboji žactva
V sobotu 23. 5. se za krásného počasí uskutečnil v Nové Pace přebor ČOS v atletickém čtyřboji žactva.

3. 6. 2009 - 1. kolo KPD mladšího žactva II. třídy - 21. 5. v Dobrušce
Nabízíme pár záběrů z 1. kola atletického krajského přeboru družstev mladšího žactva II. třídy , který se konal v Dobrušce.

3. 6. 2009 - 1. kolo KP družstev a jednotlivců mladšího žactva I. - Hradec Králové 20. 5.
Nabízíme pár záběrů z 1. kola atletického krajského přeboru družstev mladšího žactva I. třídy , který se konal v Hradci Králové.

1. 6. 2009 - Úspěch královédvorských závodníků na republikovém přeboru Sokola
Poslední květnový víkend pořádala Česká obec sokolská v Brně přebor republiky v sokolské všestrannosti mladšího žactva. Do závodu, který zahrnuje atletický čtyřboj, gymnastický čtyřboj, závod ve šplhu a plavání se kvalifikovalo 150 děvčat a chlapců ze čtyřiceti sokolských žup.

25. 5. 2009 - Český závod věkových skupin a Přebor ČOS ve skocích na trampolíně
Dva významné závody které se konaly ve Dvoře Králové 23 a 24.5.Sokol Dvůr Králové má dvě nejlepší synchronní dvojice své věkové kategorie v ČR na rok 2009.

25. 5. 2009 - KPD staršího žactva - 17. 5. v Novém Městě n. M.
Zde nabízíme výsledky a fotografie z 1. kola KPD staršího žactva.

25. 5. 2009 - Týden plný atletiky
Třetí květnový týden byl pro sokolské atletky a atlety velmi náročný. Byly zahájeny atletické soutěže všech kategorií.

5. 5. 2009 - Další fotografie z atletických přeborů župy
Zde nabízíme další fotky z atletiky, tentokrát od fotografa Jana Bartoše.

5. 5. 2009 - Jarní brigáda na Ježkově
Na 1. května naplánovali sokolové jarní brigádu na Ježkově, ano oslavíme svátek práce prací!

5. 5. 2009 - Žactvo na tajném výletě
Na začátek května jsme naplánovali pro malé i větší sokolíky tajný výlet. Tentokrát jsme zvolili jako dopravní prostředek autobus, který nás všechny malé i velké turisty přepravoval. Jen šofér Jirka věděl, kde je cíl cesty.

30. 4. 2009 - Přebor župy Podkrkonošské – Jiráskovy v atletice
V neděli 26. dubna se konal ve Dvoře Králové n L. za krásného počasí přebor sokolské župy Podkrkonošské – Jiráskovy v atletice. Přeboru se zúčastnilo celkem 169 závodníků ve věku z osmi sokolských jednot. Rekordní počet, neuvěřitelných 69 závodníků, postavila na start domácí jednota Sokol Dvůr Králové n. L.